Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 148
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Ing. Július Karabinoš, PhD.


Július Karabinoš sa narodil 14. júla 1953 v Nitre. V roku 1976 s vyznamenaním ukončil štúdium na Vysokej škole poľnohospodárskej (dnes Slovenská poľnohospodárska univerzita), absolvoval tzv. pedagogické minimum a obhájil dizertačnú prácu v odbore genetika zvierat. Má dve deti z prvého manželstva (Maroš 1975, Martina 1978) a jedného syna (Tomáš 1991) z druhého manželstva. Má tiež 3 vnučky. Priateľka Lenka Bóriková (1957) je živnostníčkou v oblasti služieb v Šali.

Kulturistika a šport

KulturistaJúlius Karabinoš začal s pravidelným cvičením kulturistiky ako 14 ročný v roku 1967. Svoj prvý článok o kulturistike napísal ako stredoškolák. Postupne sa stal jedným z najfrekventovanejších autorov v Československu, a to predovšetkým do časopisu TRÉNER a do ročeniek KULTURISTIKY. V roku 1978 v rámci trénerskej „dvojky“ napísal prácu „Problematika výživy vo vrcholovej kulturistike“. Spolu s Ing. Štefanom Petríkom trénoval viacerých popredných kulturistov (František Strnad,Ladislav Bahorec,Ferdinand Holič,Ján Karas,Peter Molnár,Miroslav Santo,Štefan Hrebík,Jozef Humay,Milan Jánošík). Bol najmladším hlavným rozhodcom v histórii čs. šampionátov mužov (1983 Jihlava, 1985 České Budějovice).
 
Redaktor a publicista

RedaktorPresadil sa však hlavne ako publicista, organizátor, režisér a moderátor mnohých propagačných vystúpení. Programy VEČER MAJSTROV a ŠTYRI PODOBY KRÁSY mali celoštátny charakter s veľmi pozitívnym ohlasom. V prvej polovici 80. rokov bol považovaný za muža č.1 za kulturistickým mikrofónom. Ako hlásateľ sa predstavil na čs. šampionátoch mužov v Komárne (1978), Púchove (1980), Trnave (1982), Košiciach (1984), Banskej Bystrici - s Karolom Polákom pre televíziu (1990) a Ružomberku (1992).
 
Športovec telom i dušou
 
ŠportovecAko telovýchovný funkcionár rýchlo napredoval. Zakrátko sa stal členom vtedajšieho SÚV ČSZTV. Na zjazde tejto organizácie v roku 1983 si dovolil vystúpiť s kritickým príspevkom proti kategorizácii a financovaniu športov a upozornil na „nespravodlivé“ podmienky  takých športovcov, akými vtedy boli napr. kulturista Anton Holič, či silový trojbojár Miloš Šnajdr. Neskôr sa otvorene postavil proti bojkotu OH v Los Angeles. Výsledkom bolo jeho vylúčenie z funkcií a vynútené umlčanie.
 
Krotiteľ hadov?

Hadí mužPo roku 1989 sa Július Karabinoš stal známym ako zakladateľ Herpetologického a teraristického centra NIBARA v Nitre, kde zriadil vari najväčšiu farmu hadov (predovšetkým Boa constrictor) a iných plazov na Slovensku. Od roku 1993 poriada v Nitre štyrikrát do roka teraristické burzy, v rokoch 2000 a 2001 bol vydavateľom a šéfredaktorom chovateľského časopisu HOBBY FAUNA a dodnes má  pravidelné rubriky v časopise AQUATERA. V roku 1997 ako jediný zástupca zo Slovenska prednášal na 3. svetovom herpetologickom kongrese v Prahe. V roku 2001, po úspechoch v súťaži VO FORME 2000 a DO FORMY 2001, venoval svoje súkromné vivárium so všetkým cennými veľhadmi a anakondami, pytónmi a jaštermi, korytnačkami a krokodílmi Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.
 
Tréner

TrénerOd roku 2001 Július Karabinoš pracuje ako profesionálny osobný tréner kulturistiky a fitness. Prakticky každý deň ho môžete stretnúť v MILLENNIUM FITNESS na sídlisku Klokočina v Nitre. O svoje bohaté skúsenosti sa často delí predovšetkým s čitateľmi časopisu MUSCLE&FITNESS. 
 
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
tréner na facebooku
Dnešný deň
Dnes má meniny
Vladimíra
Zajtra má meniny
Hedviga
Kto je na stránke
Práve je pripojených:
3 Hostí
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang