Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 168
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

O rok štíhla

Báječná ženaPočet zobrazení článku: 43412

Bez ohľadu na vek dokážete svoju postavu zmeniť k lepšiemu. Tento rok to naozaj vyjde! 

Radí profesionálny tréner Július Karabinoš:

Rozlúčte sa so starým životom! Najdôležitejšími motivačnými piliermi sú dôvod, cieľ a termín. "A, samozrejme, vnútorné presvedčenie, že chcete schudnúť a urobíte pre to všetko, čo dokážete," hovorí Július Karabinoš, ktorý ešte pred ôsmimi rokmi vážil pri výške 176 centimetrov rovných 105 kíl.Pri svojej práci sa riadi heslom: Byť obézny nie je hanba. Hanba je zmieriť sa s tým.

Vek nie je dôležitý

Júliusa Karabinoša hnali dopredu súťaže v časopisoch, teraz v naturálnej kulturistike. Nemáte takéto odvážne ciele? A čo tak predstava, že budete vyzerať a cítiť sa lepšie, nový priateľ na obzore alebo hľadanie nového zamestnania? Rozlúčte sa so starým spôsobom života. Bez ohľadu na vek môžete svoju postavu zmeniť k lepšiemu. Musíte však zmeniť jedálny lístok a pravidelne cielene cvičiť.


Radí internista Augustín Bachratý:

ImageDajte si reálny cieľ. Každý nerozumne zhodený kilogram sa vám vráti. "Schudnúť a udržať si primeranú hmotnosť je beh na dlhé trate," vysvetľuje doktor Bachratý. Pri diéte by ste nemali mať pocit utrpenia ani obety. Inak sa so štíhlejšou postavou môžete rozlúčiť

Krajšia a zdravšia

Motivovať by vás mohlo už to, že budete vyzerať lepšie. Navyše, pokles hmotnosti zníži riziko vážnych ochorení, ktoré výrazne znižujú kvalitu života a dokážu ho o pár rokov skrátiť. "Stanovte si reálny cieľ," odporúča internista. Máte výraznú nadváhu? Zabudnite na to, že o tri mesiace budete ako laň. Už keď sa zbavíte piatich až desiatich percent nadváhy, zlepší sa váš zdravotný stav.

Ako na to, pán doktor?

V strave obmedzte hlavne tuky. Vzdajte sa aj alkoholu, má približne rovnaké množstvo kalórií ako tuky. Telo ho však spáli hneď, a preto sa vám všetko, čo pri poháriku zjete, uloží do problémových partií. Výsledok uvidíte lepšie, ak sa začnete viac hýbať. Aspoň polhodina pohybu denne je dôležitá na udržanie hmotnosti, ale aj psychickej pohody. Poľavili ste v zdravom stravovaní? Raz za čas si malé zakopnutie môžete dovoliť. "Poklesok nie je to isté ako zlyhanie. Vo svojom predsavzatí môžete predsa stále pokračovať," hvoorí lekár. Pri chudnutí vám určite pomôže podpora rodiny, blízkych a kamarátok.


ImageTip, ktorý zrýchli metabolizmus

Celý deň jedzte jeden druh potravín, napríkla, len ryžu. Na druhý deň si rozdeľte iba nízkotučné mliečne výrobky, na tretí deň zeleninu. Celý štvrtý deň jedzte rybie filé, na piaty deň ovocie, šiesty deň len strukoviny a na siedmy deň pite len zeleninové šťavy a vodu. Tento postup môžete o mesiac zopakovať.


Ako na to, pán tréner?

1. Zo začiatku jedzte to, čo doteraz, ale porcie zmenšite na polovicu a naložte si aspoň päť krát denne. Zvýšte príjem tekutín.

2.  Vylúčte zo stravy živočíšne tuky, tučné syry a mlieko, vaječné žĺtky, jedlá z bielej múky, sladkosti a sledené nápoje.

3. Zvyknite si na oddelenú stravu. Ak sa stane súčasťou vášho životného štýlu, vôbec si neuvedomíte, že si niečo odopierate.

4. Zabudnite na hladovky. Možno vám pomôžu rýchlo schudnúť, ale oslabia imunitu.

5. Pravidelne športujte. Nehanbite sa zájsť do fitnescentra, choďte plávať, bicyklujte alebo tancujte.

Vyšlo v časopise Báječná žena, 8.1.2009

 

 

 

 

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Ľuboš
Zajtra má meniny
Vladislav
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang