Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 168
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Ako sme začali (opäť) cvičiť

Počet zobrazení článku: 39885

Ako sme začali (opäť) cvičiť    Impulz prišiel roku 2003, keď naši synovia Rodo a Richard úspešne trénovali karate na vrcholovej úrovni. Starší Rodo bol už viacnásobným majstrom a reprezentantom SR a mladší Richard začínal dosahovať dobré výsledky na dorasteneckých súťažiach. Vtedy sme si s manželom uvedomili, že my sami sme si športovú časť nášho života zanedbali. Pri pohľade na vyšportované postavy synov sme si začali uvedomovať, že by sme mali so sebou niečo robiť. Vrátila som sa mysľou do svojej mladosti, kedy som reprezentovala Československo ako juniorská reprezentantka v hádzanej a jedenásť rokov som bola hráčkou prvoligovej Plastiky Nitra. Manžel bol tiež športovcom (hokej, plávanie, lyžovanie). A tak sme spoločne navštívili fitnescentrum Millennium v Nitre, kto¬ré sa nachádzalo neďaleko nášho vtedajšieho bydliska. Tu sme sa stretli s naším priateľom Jú¬liusom Karabinošom, ktorý bol neskôr aj iniciátorom našej prihlášky do súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS.
    ČlánokSprvu všetko vyzeralo jednoducho, no po prvých dňoch cvičenia nás bolelo všetko. Uvedomili sme si, že túto bolesť treba prekonať a pokračovať ďalej. Bolo taktiež potrebné zmeniť denný chod rodiny. Nie každému, kto sa rozhodne robiť niečo so svojou postavou sa po návrate z práce chce prezliecť a ísť cvičiť, hoci aj po tme, v daždi, či zime. No a na výsledky si treba počkať. Zmeny na našich postavách sa začali prejavovať neskôr, ako sme si mysleli a to sme cvičili päťkrát do týždňa. V ročníku 2003 DO FORMY sme nakoniec boli vyhodnotení ako najsympatickejší pár.
V roku 2004 sme sa opäť vrátili k cvičeniu a opäť sme sa prihlásili do tejto súťaže. Napriek veľkej snahe však naše výsledky na umiestnenie nestačili. Potom prišla do toho kúpa rodinného domu a jeho kompletná rekonštrukcia, aby vyhovoval našim požiadavkám. Trvalo to dva roky, keď práce na dome nám zabrali všetok voľný čas a návštevy fitka sme museli odložiť - ale nie natrvalo.

    Teraz opäť cvičíme! I napriek nášmu veku (manžel má 60 rokov, ja 52) znovu posilňujeme. Sme radi, že sa pritom stretávame s ľuďmi, ktorým pohyb prináša radosť a užitočne vypĺňa ich voľný čas. Naši spolucvičenci sú podstatne mladší ľudia, poväčšine študenti, ktorí nemajú problém dostať sa do telocvične. V našom prípade to nie je také jednoduché. Keďže chcem chodiť cvičiť spoločne s manželom, naše príchody domov po pracovnej dobe nám to trochu komplikujú. Som učiteľka zemepisu a telocviku na základnej škole, manžel je opravár chladiacich zariadení, ktorého pracovná doba je pohyblivá. Ale vždy to nejako zosúladíme a cvičiť ideme. Chodia s nami aj naši synovia (i keď nie pravidelne), pretože posilňovanie je pre nich iba doplnkovým športom.
    V iných rodinách je to možno neobvyklé, ale u nás býva často témou rozhovoru ako správne trénovať, či sú výsledky zodpovedajúce atď. Faktom je, že šport nás privádza na iné myšlienky a odbremeňuje od bežných starostí, ktoré život prináša. Je dobré, že chodievame cvičiť spolu a vzájomne sa podporujeme - najmä vtedy, keď sa jednému z nás do cvičenia po celodennej únave veľmi nechce. A je nám ľúto tých dvoch rokov, ktoré sme vynechali, ale všetko sa naraz stihnúť nedá. Začali sme opäť a sme odhodlaní vydržať - pokiaľ nám to len zdravie, pracov¬né a rodinné povinnosti dovolia. Veľmi by ma potešilo, keby som sa spolu s manželom dopracovala aspoň k takým výsledkom ako v roku 2003. Bolo vidieť, že sme na sebe „zapracovali" a našu snahu si začalo všímať okolie.

Mária Hudáková, Nitra

 Publikované v časopise Muscle&Fitness, máj 2007

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Ľuboš
Zajtra má meniny
Vladislav
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang