Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 183
Návštev dnes: 49
Z knihy odkazov
Alena
Dobrý deň, p. Karabinoš, 
kontakt na Vás
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Som na seba ako pes

Počet zobrazení článku: 41860

Som na seba ako pesEva Harbutová: Moje rovesníčky by mohli vyzerať lepšie.

    Keď sa rozhodla, že so sebou začne niečo robiť, bola už rok na dôchodku. Za štyri roky Eva vymenila šaty veľkosti 46 za číslo 38.

    Ešte nedávno presviedčala pani Eva Harbutová (59) staršiu dcéru, že zrkadlo v jej byte určite pridáva nejaké kilá. Taká tučná predsa nie je. Veď v mladosti bola skôr športový typ, nebránila sa pohybu. Rokmi však spohodlnela a postupne sa na ňu začali nabaľovať kilá. Najväčší zlom nastal, keď sa z nej stala dôchodkyňa. Všetok voľný čas sústredila na starostlivosť o rodinu a vnúčatá. Musí im predsa napiecť, navariť. A čo nedojedia, to azda nevyhodí...

Babky v posilňovni? No a čo!
    Ručička na váhe sa bleskovo vyšplhala k číslu osemdesiat. Pri výške 160 centimetrov to bolo skutočne dosť. „Nechcela som si to pripustiť. Aj keď váha ukazovala viac, presviedčala som samu seba, že mám len sedemdesiatosem kíl. Tá osemdesiatka sa mi zdala skrátka neprípustná," vysvetľuje sympatická pani Eva. Jedného dňa k nej prišla o osem rokov staršia sestra. Zhodli sa, že prebytočných centimetrov a hory tuku sa treba zbaviť. A začali chudnúť pod dohľadom profesionála. Na prvé stretnutie s Júlom Karabinošom spomína so smiechom. „Keď sme prišli do posilňovne, boli tam skoro samí svalnatí mladíci. Strašne sme sa so sestrou hanbili a potichu si vraveli: Babky, kam ste to prišli?" Odrádzali ich aj komplikované posilňovacie stroje, bolesti chrbta a problémy s kolenami ich však prinútili rozpaky prekonať. Z posilňovne odchádzali s individuálnym stravovacím plánom a rozvrhom cvičenia.          
 
EvaPokušitelia
Eva vzala chudnutie naozaj vážne. Prvé tri mesiace tréning nevynechala ani raz, do úst nedala ani kúsok jedla navyše. „Zo začiatku ma doma presviedčali, či si s nimi predsa len nedám nedeľný obed. Ale ja som si jedla svoje, presne podľa nových pravidiel," spomína. Po mesiaci všetci pochopili, že podpichovanie nemá zmysel a že starká zrejme naozaj dotiahne chudnutie do úspešného konca. Najmä, keď sa jej darilo. Každý týždeň sa zbavila jedného kila, za tri mesiace ukazovala váha o rovných dvanásť menej. Pani Eva však nepoľavila ani vtedy a za ďalších osem mesiacov sa zbavila presne ôsmich kilogramov. Aby si udržala hmotnosť, do fitneska jej stačilo chodiť už len dvakrát do týždňa. Lenže prišli Vianoce...

Obezita je len zlozvyk
    „Vnuci naplánovali, čo všetko budeme na sviatky piecť," spomína pani Eva na vianočnú previerku pevnej vôle. „Najskôr som začala s tým, že iba ochutnám z kraja koláča. Neskôr, že si dám jeden kúsok, potom dva, až som sa prestala ovládať. Vravela som si, veď som štíhla, čo sa môže stať?" Lenže za pár týždňov sa na ňu nalepilo šesť kíl. Stále to nebolo také strašné ako predtým, no už sa nedokázala správne naštartovať. Preto sa v marci prihlásila do chudnúcej súťaže v istom časopise. Potrebovala motiváciu. Opäť si naprogramovala tréningy trikrát do týždňa a sprísnila kontrolu všetkého, čo si dala na tanier. Za tri mesiace sa zbavila ôsmich kíl. Dnes je už pani Eva so svojou hmotnosťou spokojná. Chudnúť už nechce, no ďalej pracuje na svojej postave. Zameriava sa na jej formovanie. Z vlastnej skúsenosti vie, že väčšina žien v jej veku by mohla vyzerať oveľa lepšie. „Treba si len urobiť poriadok v myslení a v prístupe k jedlu. Obézna postava je vo väčšine prípadov len jedným veľkým zlozvykom."

 

Publikované v časopise Báječná žena, 28. júna 2007

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Jolana
Zajtra má meniny
Ľudomila a Ľudmila
Kto je na stránke
Práve je pripojených:
2 Hostí
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang