Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 168
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Tukoví panáci sa roztopili

Počet zobrazení článku: 41003

ČasV priebehu jari spálilo 361 zanietencov viac ako dvetisíc kilogramov „slaniny“

    Je priam neuveriteľné vidieť niektorých z tých ľudí predtým a potom. „Predtým" znamená, že je na nich kopa tuku a ich telo nevyzerá veľmi pôvabne. „Potom" - to už je človek, ktorý zhodil zopár kíl, stratil „slaninu" z brucha či zadku a nezriedka si postavu aj pekne vyformoval. Niekedy sú zmeny po trojmesačnom cvičení skutočne obrovské. A nemá to na svedomí nijaký reklamný zázrak!

    Po roku časopis Muscle&Fitness  opäť zorganizoval nekomerčnú česko-slovenskú súťaž pre ľudí, ktorí si chcú čo najrýchlejšie zlepšiť postavu. Podmienkou bolo odfotografovať sa v marci tohto roka v čelnom postoji s titulnou stranou spomenutého mesačníka a fotku poslať do redakcie. Samozrejme, súťažiaci musel pózovať v plavkách. Potom mu už neostalo nič iné, len cvičiť a správne sa stravovať, aby sa fotografovanie  celej  postavy mohlo zopakovať presne o tri mesiace, opäť s titulkou časopisu v ruke. Porota v redakcii potom vyhodnocovala a nemala ľahkú úlohu.
manželia Šarišskí    Na začiatku sme spomenuli slaninku na niektorých partiách tela. Viete si predstaviť pohromade 2 267 kilogramov telesného tuku? Pod týmto údajom si môžeme predstaviť aj 29 osemdesiatkilogramových tukových panákov. Bol by to nechutný pohľad, však? Taká je však realita -presne toľko tuku spálilo v priebehu jari 361 čitateľov Muscle&Fitness (čo je asi 40 percent z pôvodne prihlásených), ktorí dokončili súťaž Do formy 2001. V porovnaní s minulými ročníkmi výrazne stúpla celková úroveň, čo sa premietlo v mimoriadnej vyrovnanosti finalistov. Práve preto v redakcii volili kompromisné riešenie a v najvyrovnanejších a súčasne najpočetnejšie obsadených kategóriách určili dvoch víťazov. Nedá sa totiž spravodlivo rozhodnúť, čo je viac. Či zhadzovanie enormnej nadváhy, alebo vypracovanie peknej postavy. Náš redakčný objektív sme pri hľadaní najväčších zmien na postave zamerali do Nitry. Práve tam pôsobí aj víťaz tejto súťaže v kategórii nad 46 rokov, 48-ročný Július Karabinoš. Po vlaňajšom úspechu, keď sa mu rovnako podarilo „vycvičiť si" prvé miesto, neváhal ani minútu a prihlásil sa opäť. „Jedným z dobrých príkladov neustálej premeny je i ľudská postava.“ hovorí Juraj Karabinoš. „V mojom veku a pri mojom pomalom metabolizme mi nestačí priemerne ani dvadsať tréningov mesačne, ktoré absolvujem už osemnásť mesiacov, aby som si udržal dobrú postavu. Musím nielen cvičiť, ale i dodržiavať prísnu diétu. A keďže nie som profesionálny kulturista a nerobím tak po celý rok, okamžite sa to u mňa prejaví v kilogramoch navyše. Môj minuloročný úspech v súťaži Vo forme 2000 neostal bez povšimnutia. Vyhľadalo ma nie menej ako sedemdesiat žien a mužov s požiadavkou, aby som im vypracoval tréningový a stravovací režim.
Ľubica Geringová    Mnohí z nich sa prihlásili aj do tohtoročnej súťaže." Dá sa povedať, že Július Karabinoš sa stal akýmsi trénerom cvičencov, ktorí navštevujú fitnescentrum jeho syna na jednom z nitrianskych sídlisk. „Na začiatku som tu mal 29 jednot¬livcov a štyri páry - z tohto počtu súťaž dokončila asi tretina cvičencov. V prvom rade im ide o zlepšenie zdravia, kondície a psychiky, vyformovanie postavy je v ich rebríčku až na posledných priečkach. Veľa z nich cvičí pre nadváhu - veď 76 percent mužov a 67 percent žien nad 45 rokov trpí obezitou. Príčinou sú predovšetkým zlé stravovacie návyky a nedostatok pohybu. Je skvelé pozorovať, ako sa ľudia dostanú do telesnej aktivity, a vzápätí vidno aj pozitívne zmeny na ich organizme. Ja sám som mal na začiatku trojmesačného súťažného cyklu 102 kilogramov a na jeho konci len 88. Je to úžasný pocit, človek sa cíti ako znovuzrodený." Nehovoriac o ľuďoch, ktorí zhodili pätnásť a viac kilogramov, pretože medzi zverenky Júliusa Karabinoša patria aj takéto dámy. Obe prišli za tri mesiace o úctyhodných devätnásť kilogramov!
    A čo vy, nechcete sa pridať? Hoc aj len tak - mimo súťaže. Veď sa len pozrite na tie zmeny na fotografiách.
 

Petr Papírnik, 31 rokov

Image"V čase od Vianoc do Nového roka sa moja hmotnosť pohybovala od 95 do 108 kilogramov. Cítil som sa vyslovene zle a po rozhovore s pánom Karabinošom som sa rozhodol, že začnem cvičiť. Do posilňovne som chodil štyrikrát týždenne, vždy na pol druha hodiny. Nekonzumoval som chlieb, pečivo ani tučné mäso, naopak, stravu som doplnil ryžou, zemiakmi, sójovým mäsom a ovocím. Samozrejme, do úvahy neprichádzal alkohol ani cigarety. Pomohol mi tiež L-carnitín s chrómom a 90- percentný doplnok. Dnes sa cítim skutočne lepšie a aj moja váha už ukazuje menšie číslo."

Publikované v časopise Čas, 6. augusta 2001, autor Števo Nemlaha

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Ľuboš
Zajtra má meniny
Vladislav
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang