Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 168
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Stavila na fitnescentrum

Počet zobrazení článku: 43833

Zdroj: www.casopisbajecnazena.sk

Stavila na fitnescentrum Vladimíra: Diétou som schudla, ale cítila som sa slabá a bez energie.

Vladimíra Trubíniová (35) je dôkazom toho, že cvičenie a správne stravovanie dokážu oveľa viac ako hladovanie.

Pred    Vlaďa si vždy myslela, že za vypracovanými telami v časopisoch sú geniálni tréneri a dlhé hodiny počítačového prikrášľovania. Až kým aj jej cvičenie nevyformovalo postavu, nezoštíhlilo boky a nenabilo ju energiou. Kým na to prišla, niekoľko rokov tápala a trápila sa drastickou diétou...

Posledná kvapka
    Pred dvanástimi rokmi porodila syna. Vladinej postave tehotenstvo ani pôrod výraznejšie neublížili. „Odmalička ma viedli k športu, lyžovala som, venovala sa biatlonu," vysvetľuje. Jej hmotnosť sa pri výške 164 centimetrov pohybovala okolo 60 kíl. O dva roky, po pôrode dcérky sa však na ňu kilá začali lepiť. „Neuvedomovala som si to, pretože som chcela malú čo najdlhšie dojčiť," obhajuje sa. No fotky z obdobia, keď vážila úctyhodných 82 kíl, by hľadala márne. Fotoaparátu sa vyhýbala. Tri mesiace po pôrode stratila mlieko a zakrátko jej došlo, že je najvyšší čas začať so sebou niečo robiť. „Manžel ma nakrútil na video, ako v nočnej košeli kráčam s malou na rukách. Zaberala som pol obrazovky," smeje sa dnes. To bola posledná kvapka pred drastickou diétou. Od toho večera začala Vlada jesť len ovocie a zeleninu.

S kilami strácala aj sily
    Kilá sa začali strácať, no cena za štíhlejší driek bola vysoká. „Bývalo mi zle. Cítila som sa slabá, malátna, nevládna," spomína Vladimíra. Navyše, ostali jej boky, bruško a zadok, na tieto partie diéta ani trošku nezabrala. Ručička na váhe sa zastavila pri čísle 64. Vlaďa teda začala svojpomocne cvičiť a hoci zhodila ešte nejaké to kilo, stále nebola spokojná. Boky a ani zadoček sa nezmenšili. „Koniec mojim pokusom urobil až švagor. Doviedol ma do Nitry k Julovi Karabinošovi." Návštevy profesionálneho fitnescentra sa Vlaďa obávala. Bola presvedčená, že všetci sa budú pozerať len na ňu a krútiť hlavou nad jej snažením. Všetko bolo presne naopak. „Zmeral ma, spýtal sa na krvnú skupinu, vypracoval mi stravovací a cvičebný plán."

DnesCvičiť začal aj manžel
    Už po pár týždňoch sa Vlaďa prekvapene obzerala v zrkadle. Jej postava sa očividne menila k lepšiemu. Cvičenie jej ubralo z bokov, zadok sa zoštíhlil a spevnil. Vytvarované ramená opticky pomohli vyvážiť jej proporcie. Jej hmotnosť klesla na 57 kíl. Ešte nedávno si Vlaďa kupovala oblečenie veľkosti 40, dnes oblečie 36. „Vždy som sa snažila obliekať mladistvo, no keď som bola taká bucľatá, nebolo to ono," smeje sa. Dokonca s ňou do fitnescentra začal chodiť aj manžel, ktorému sa pod dohľadom trénera podarilo zhodiť 12 kíl. Vladimíra vstáva každý deň o piatej ráno a hodinu bicykluje na stacionárnom bicykli. Potom pripraví raňajky, nachystá deti do školy a vôbec nepadá od únavy. To už je minulosť, preč sú časy, keď bojovala s nadváhou a trápila sa diétou. Trikrát do týždňa je vo fitnescentre, občas s ňou idú aj deti a odratúvajú jej cviky. Hoci už je so sebou spokojná, nemieni poľaviť.

Ako to dokázala?

    Vladimíra s úsmevom prezrádza, že sladkosti sú jej slabosťou a občas neodolá čokoláde. Vtedy však zaberie v posilňovni o ničo viac. Ako vyzerá jej bežný jedálny lístok?

Raňajky: Má bohaté, najradšej jedáva tmavý chlieb so šunkou, syrom, zeleninou a pije minerálku.
Desiata: Nemáva ju pravidelne, občas si dá ovocie.
Obed: Polievky jedáva len výnimočne, prednosť dáva druhému chodu. Najčastejšie zemiakom, mäsau a šalátu, vyhýba sa vysmážaným jedlám a na tanier si nakladá menšie porcie.
Olovrant: Najčastejšie chlieb zo zeleninou alebo ovocie. 
Večera:  O štvrtej popoludní do fitnescentra, po tejto hodine sa už snaží nejesť. Ak je hladná, naleje si pohár minerálky.
 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Ľuboš
Zajtra má meniny
Vladislav
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang